ECDL Base - kurs przygotowujący do egzaminu

ECDL Base - kurs przygotowujący do egzaminu

Program:

1. Przetwarzanie tekstów (12h) – Tworzenie dokumentu, otwieranie istniejącego dokumentu. Formatowanie tekstu. Formatowanie akapitu. Formatowanie strony (marginesy, nagłówki, stopki). Używanie szablonów i stylów. Drukowanie dokumentu i jego części. Tworzenie i formatowanie tabel. Formatowanie zawartości tabel. Wstawianie i formatowanie obiektów (grafika, obiekty WordArt). Tworzenie list (wypunktowanie, numerowanie). Formatowanie tekstu z wykorzystaniem tabulatorów. Korespondencja seryjna. Wykorzystanie narzędzi do sprawdzania pisowni i gramatyki. Współpraca z innymi programami.

2. Arkusze kalkulacyjne (16h) – Tworzenie skoroszytu. Formatowanie komórek. Praca z danymi (sortowanie, filtrowanie). Adresowanie bezwzględne i względne komórek. Kopiowanie danych między arkuszami. Korzystanie z podstawowych formuł. Tworzenie i formatowanie wykresów. Wstawianie dodatkowych obiektów (grafika, WordArt). Drukowanie arkusza kalkulacyjnego i jego fragmentów.

3. Grafika menedżerska i prezentacyjna (4h) – Projektowanie i tworzenie prezentacji. Dodawanie nowych slajdów. Wstawianie i formatowanie obiektów (grafika, pola tekstowe, hiperłącza). Pokaz slajdów. Różne widoki wyświetlania prezentacji. Efekty specjalne w prezentacjach (przejścia między slajdami, animacje, efekty dźwiękowe). Tworzenie i modyfikowanie szablonów prezentacji. Wydruk slajdów.

4. Usługi w sieciach informatycznych (8h) – Sposoby podłączenia komputera do sieci Internet. Usługi sieci komputerowych: poczta elektroniczna, grupy dyskusyjne, WWW. Nawigacja w sieci. Wyszukiwanie informacji i ich zapisywanie. Bezpieczeństwo w sieci.

Cele:
Celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy z zagadnień objętych zakresem egzaminów Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Materiał kursu podzielony jest na segmenty odpowiadające modułom egzaminacyjnym ECDL.

Adresaci:
Kurs jest przeznaczony dla osób, które pragną usystematyzować swoją wiedzę z zagadnień objętych zakresem egzaminów Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Uczestnik kursu powinien posiadać podstawową wiedzę i umiejętności związane z obsługą programów pakietu Microsoft Office.
Szczegóły dotyczące opłat związanych z uzyskaniem certyfikatu ECDL znajdują się na stronie Polskiego Biura ECDL www.ecdl.com.pl.

Świadectwo kwalifikacyjne:
Zaświadczenie uczestnictwa w kursie wystawiane przez Centrum Szkoleń i Certyfikacji przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Formalności i zgłoszenie:
- zgłoszenia można dokonać w biurze Wydziału Nauk Stosowanych lub rejestrując się ON-LINE
- podpisanie umowy o kurs.

Termin i miejsce:
- liczba godzin: 40
- tryb: weekendowy/wieczorowy
- miejsce: Wydział Nauk Stosowanych w Chojnicach, ul. Świętopełka 3.

Koszt:
- 450 zł
- student/absolwent WSG: 405 zł.

Płatność przelewem na konto:
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
Bank Zachodni WBK 
26 1090 1072 0000 0001 1991 0567
z dopiskiem: "Opłata za kurs przygotowujący do egzaminu ECDL Base"

Aktualności
paź11
2021
wrz16
2021

KONTAKT

Wydział Nauk Stosowanych w Chojnicach
ul. Świętopełka 3
89 - 620 Chojnice
tel. 513 146 624
chojnice@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
© 2021 Wyższa Szkoła Gospodarki